Virtuvės vasara. Namai be interjero

Man gražu. Ne, man labai gražu. Ar ne? Visada norėjau senos sodybos ar dvaro tipo interjero. Su istorija ir kažkokia drama. Lubomis su medinėmis sijomis, pažeme plevesuojančiomis užuolaidomis, tamsaus beige spalvos sienomis, nublukusiais baldų paviršiais, storais pledais, ažūriniais toršerais ir žiemos sodu kaip Kretingos Tiškevičių dvare.

 

Rašau ir atsidūstu, nes dvariško interjero neturiu, bet Dievulis davė kitko. Davė dramos. Vis dėl to, namų interjeras priklauso ne tik nuo biudžeto ar kūrybiškumo, bet ir nuo tarpusavio santykių. Mudu savus įsigijome (prasiskolinome) prieš 10 metų, kai kiekvieno nuomonė buvo svarbiausia ir eiti į kompromisus buvo lygu ego užbadymui. Kūrėmės ne iš karto, po truputi, tad kiekvienas kambarys vis kitoks. Ne viskas man čia patinka, bet tada buvau jaunutė ir derybų meno nemokėjau.

Aš iki pat šiol nesuprantu jo spalvų pasirinkimo (kaip ir kitų pasirinkimų), o jam yra mistika, kodėl baldai turėtų keisti savą vietą, būti perdažomi ar perdaromi. Jis toks, aš tokia ir rezultate štai taip. Mūsų namuose yra per daug nunešiotų baldų ir daiktų, kurie vis dar čia, nes jis jiems negali pasakyti Ate, you served me well.  Jie kaip tetris pagal poreikį ir naują funkciją. Per visas mudviejų dramas, nejutau noro išjausti tą namų dvasią. Svarbu švaru (arba švariau) ir tvarkinga.

Džiugu, kad dabar yra kiek kitaip ir pagaliau mudu galime ramiau nesutarti, išklausyti ir ramiai paaiškinti savus motyvus. Aš kantri ir tikiu, kad rasiu šiems namams single nuotaiką ir mūsų namų sienos pagaliau vis vien bus dark beige, o tame kambaryje plevėsuos Sacramento green spalvos užuolaidos.

Remontuojamės ar vėl kažkur lekiam?

Kaip ir kiekvienais metais, atėjus vasarai, mudu sprendžiame dilemą: remontas (bent kažkoks) ar atostogos? Jau matome, kad baigiasi šio namo pirmasis ciklas: technika genda, baldai kliba, vaikų nuplėšyti tapetai ir stipriai nupaišytos sienos. Gal ne šiais metais? O taip, davai ne šiais!!!Tad, šiais metais mes vėl išvykstam. Ne Toskana, bet Karklė. Šalia Nimersetos pliažo, kur smėlis kaip pudra ir iki jo kaip ranka pasiekti.

Bet vis dėl to, turiu planą su labai ribotu biudžetu sutvarkyti bent 3 dalykus namuose:

1 Paveikslai. Pas mus jų nėra, nes kai nejauti nuotaikos, nežinia ir ką kabinti. Bet šią vasarą nutariau šias paišaliones paslėpti po paveikslais ir plakaitais. O jei ir matysis potėpių fragmentai, tebūnie, nurašysime tai savai namų istorijai. Esu ne vienoje pigioje parduotuvėje mačiusi rėmelius, kuriuos sutvarkius būtų galima pritaikyti namuose. Jais nukloti bent kelias namų sienas. Tad paskaičiavus, man reikės bent 15 rėmelių.

2 Užuolaidos. Ši užuolaidų istorija yra jau kone anekdotas. Mūsų pagrindiniame kambaryje, kur visi malamės yra du dideli langai (3m*3,5m) ir mudu norime skirtingų sprendimų: jam reikia žaliuzių, o man užuolaidų. Belekiek laiko nesutariame, belekiek kartų esame susipykę vien dėl šio reikalo. Prieš 4metus neapsikenčiau ir nusipirkau, tiesa, ne tokias išsvajotas, bet buvau nutarusi, kad imsiu ir viską pasidarysiu. Jam beliks kaip vaikui ant žemės trypti, kad tai ne pagal jį ( gi nenuplėš iš nervų… ). Kad ir kaip norėjau, nepadariau, o ir gerai, nes visai nesenai sutarėme , kad vis dėl to moterį reikia mylėti ir tas už***tas užuolaidas reikia pakabinti. Kur ieškoti užuolaidų audinio ar jau padėvėtų dar nežinau, bet manau čia bus dar vienas nuotykis.

3 Perdažyti baldus. Man patinka peckeliotis su teptukais. Vienas malonumas buvo perdažyti berniukų kambarį prieš kelis metus, nors jie jas nuvare jau per pirmus mėnesius (mažoji ten eidavo piešti, vat būtent į tą kambarį). Dar noriu nupeckelioti virtuvės spintelių dureles ir mažosios kambario baldus. Labai noriu, bet teks imtis derybų, nes kaip ir sakiau, kai kam nesuprantama, kodėl reikia baldus perdažyti? Taip, tamsiai beige spalvos (kaip tik foxypaint turi kažką panašaus: beach sand ir autumn. )

Tikiu, kad daug kas perskaitęs nusijuoks, kad kiek galima taip peckeliotis ir laukti užuolaidų. Nervai nelaikytų, per kraujus ir ne savas ašaras imtų ir jas pakabintų. Šitie namai yra atspindys mudviejų santykių ir kai kurie kampai man primena didelius breakthrough. 10metų nesutarimų (tiksliau paieškos sutarti) yra taip verta, kai pagaliau i get you, i totally get you. Tikiuosi rudeniop, aš jau turėsiu kq Jums parodyti. 

 

Categories Būti savimi Namai

Naminė vaidilutė, kuri dalinasi kasdieniais pagalvojimais, atradimais, patylėjimais, melodijomis ir viskuom, kas jai atrodo kaip stebuklas, nestebuklingoje vietoje.

0 comments on “Virtuvės vasara. Namai be interjero

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *