Kad Jūs žinotumėte, kaip aš tingiu anksti keltis. Ir keli dalykai, kodėl vis dėl to tęsiu 12dalykų.

Ir sugalvok tu man tokį dalyką. Keltis anksti ryte. Eina š$%t.

žadintuvas.

Nenoriu.

Dar karta.

nu nenoriu.

Dar kartą. Išjungiu telefona ir miegot toliau.

Kaip vasaris su tais miegais ir dalykais? Oi, jis buvo pilnas visko. Pilnas force mažorų, kurie kaip tyčia krito vienon krūvon. Migravo jie, migravau aš.  Kai namie pilni visą dieną, tai tais ankstyvais rytais aš norėjau just ramiai pagulėt. Viena, kol kuris nors nepaprašo blynų.

Todėl nubudus, tiesiog gulėdavau ir snausdavau.

Taip, keltis kasdien anksti yra iššūkis. Kodėl? Supranti, kad tai ne ryto reikalas, o asmeninis gebėjimas įveikti tingėjimą ir tiesiog atlikti darbus. Padaryti tai, kas reikalingą, jei norisi sėdėti ant vat ten to kalno. Tęsėti pažadą sau yra bene sunkiausia. Žinai tik tu ir tu visada gali nusimuilinti.

Kol vieną lietingą rytą neprisiminiau vasaros dundulių. Man patinka vasaros lietus. Jo dunduliai, žaibai. Man patinka jį nujausti. Man patinka žolės kvapas ir tūnojimas šiltnamyje su kavos puodu. Man patinka pralaukti audrą. Simboliška ar ne ? Pralaukti sutemas, kol vėl bus ramu. Pralaukt, nurimt, viską nusiplaut ir veikt toliau.

Tad kadangi rytas yra svarbus dėl nusiteikimo, nusprendžiau vasaros lietaus  klausytis, kol visi miega. Veikia? Labai…Nebegalvoji ar nori keltis. Kyli, nes mintyse jau ūžia prisiminimai, emocijos, įkvėpimai. Ir kai jie kyla, kylu ir aš su šypsena. Na kažkuriam laikui 🙂

  

Kam tie #12dalyku?

Visi dideli ar reikšmingi dalykai prasideda nuo pirmo žingsnio ir tai, ką darai kasdien. Prisijaukines tuos mažuosius, lengviau darysis didesni. Medalį gi laimi  už nuplauktus 1000ius kilometrų. Pykti suvaldai, kai atsiprašai 100tus kartų.

12 dalykus sugalvojau sau, kad kasdien priminčiau, jog atradimui nebūtinas kitas krantas ar naujas darbas. Yra verta prisijaukinti discipliną ir į ją įpinti vis po naują dalyką. Tik jos dėka, galima sakyti ne tik „man patinka rašyti“, bet ir dar geresnis jausmas, kai tai yra parašyta. Taip namuose yra daug darbų, kurie yra nemolonūs. Bet juos reikia padaryti. Tad be burbėjimo geriausia ir padaryt. Just. Ir tai tiesa, atlikti darbai yra kaifas. Beveik viskas, kas tai atitolina, yra tinginystė (mano patirtis).

Koks nusimato Kovas po truputi ?

Mankšta. Visada norėjau to, bet arba tikgėjau arba vis neradau, kur tai įkišti. Tad pagalvojau, o kodėl nepadarius man to rytais? Visada atrodo jog reikalingas nerealus laiko langas, visai prakaituotai treniruotei, kur sudeginsi 2000 kalorijų. Arba aukso puodas arba nieko. Tad taip ir nieko su maskuojančiom bliuzėm. Tad jei po truputi, tai tada ne dėl tų kalorijų, o dėl greitesnio kraujo venose, aktyvesnių smegenų ir aštresnio žvilgsnio ir kartu su jais (vaikais) į kosmosą. Nors kai jie mokyklon, būna aš viena noriu į tą kosmosą.

Tad nutarta. Šalia dantų šepetėlio ir rytinio kremo, vonios kambary dešimt minučių pajudėt: išjudinti kaklo raumenis, pasukinėti pečius, klubus, save apkabinti, nusilenkti, prisitraukti ar žirklėm pakarpyti. Ar turiu mankštos programą? Kažkada pirkau  (ir ne vieną) tokią, bet tuomet labiau tingėjau nei realiai norėjau. O kai nebetingi, tinka ir pinteresto printables ir youtube video. Kai nori, atsiranda galimybių tiek, kiek reikia. O tada žinai, kad tu tikrai gali.

Taupyklė. Kaip gera būtų pagaliau turėti pinigų taupymui. Ar ne? Ir aš taip maniau. Jau kuris laikas renku čekiukus ir žinote ką? Aš jų turiu. Tų pinigų. Nes per pastaruosius kelis mėnesius išleidau kavai apie 100eur. Kai nubyra po kelis eurus, nepastebi. Tad pagaliau nusprendžiau kavą nešiotis su savimi iš namų, o monetas dėt taupyklėn. Vaikų vasarai. Ir jei kasdien, tad iki vasaros galima sukaupti nemenką biudžetą. But in general, sustyguotas šeimos biudžetas santykiams duoda stabilumo. Abu žino, kiek jų reikės, abu žino dėl ko jie bus išleisti. Abu žino,  abiems ramiau. jai ramu, jog bus sumokėta ir nevėluojant. O jam ramu, kad jai ramu.

Niekas asmeninių finansų nemoko. Su tuo ką gauni tiesiog sukiesi. Rodos tiek daug negali sau leisti, bet paguodai per mėnesį imi ir išleidį tą sumą, kurios reikėjo vienam ar kitam daiktui, renginiui, kinui, pasimatymui, geresniem batams ir pan.

Nelabai ir yra kur konsultuotis dėl to? Ar ne? Bankas? ačiū ne. Dar įpirš priverstinį 54pakopį pensijų fondą, kuriuo rūpinsis nežinia kas. Koks nors dėdė Force mažoras. Bet pasirodo yra, kas gali papasakoti apie tas tipiškas situacijas, išlaidaus elgesio modelius, kaupikų ir išlaidautojų tipiškas carakteristikas. Praktinių patarimų pilnas šeimos finansų specialistas Mindaugas gali papasakoti ir kaip darniai apie pinigus kalbėtis, nesusipykti, planuoti, investuoti ir smart dėliotis išlaidas. Štai jo video kvietimas registruotis vebinarui/pokalbiui, kur kartu su Povilu Petrausku kalbėsis apie šeimynines realijas, kai vienas sako: stop nereikia, o kitas mojuoja „happy wife – happy life“ veto. Registruokitės ir Jūs. Vasara artėja, nusimato daug pirkinių, kelionės, iškylos, avantiūros… Žodžiu, pats laikas suprast, kokios yra būtinos išlaidos, kokių galima išvengti ir kaip pagaliau taupyti. Smart. Ir dar su juo susitart.

Valanda tvarkai. Kad palaikyti tam tikrą tvarkos lygį, kas savaitę mane lanko tvarkytoja ir aš vis su nuleista galva ją pasitinku. Taip, ji sutvarko vienu ypu viską idealiai, bet grauduma yra ta, jog tai tik kelioms dienoms. Būna užtenka ir vieno vakaro, vienos vakarienės. Tad kad nesikauptų netvarka, nutariau  skirti  valandą tvarkai. Be jokių kitų darbų. Ne kai yra laiko, ne tada, kai kažką atliksiu ar bėgte, kai akys pamato prigriebsiu. Jau kuris laikas taip ir kol kas veikia. Jei būtų mano valia, vaikai nevaikščiotų, o skraidytų, žaislai paspaudus magneto mygtuką patys nuskrietų į jų vietas, šaldytuvas pats išsivalytų, o indai… Dieve, kaip noriu, kad jie patys kartais imtų ir susiplautų.

Žinote ko labiausiai noriu išmokti per šituos metus?

Tiesiog imti ir padaryti. Be didesnių svarstymų ar atsikalbinėjimų. Pamąstymų. Diskusijų su savimi.

Just go and do it.

Šis video ne apie household management, bet apie tai, kad viskam reikia kantrybės. Its ok, jei nesiseka. Daryk kitaip. Kad pagautum savo ritmą, reikia išbandyti ne vieną ir ne 5 teorijas. Prisijaukinti nuojautą ir tiesiog daryti. Šis asmuo yra vienas iš mano motyvatorių. Ne apie bemieges naktis ar santuokinius vaflius, bet apie pasitikėjimą savimi, žinant savo liapsusus ir tai, kas tave skraidina, kas tau gaunasi padaryti 1 /2/3. Kai nemeluoji sau (aš realiai tingiu, o nestokoju motyvacijos), padarai daug daugiau. Kaip? Tiesiog darait, bandai, klausi, testuoji, analizuoji ir darai toliau… Mums kartais taip baisu susikirst

 

Categories Mamystė Uncategorized

Naminė vaidilutė, kuri dalinasi kasdieniais pagalvojimais, atradimais, patylėjimais, melodijomis ir viskuom, kas jai atrodo kaip stebuklas, nestebuklingoje vietoje.

2 comments on “Kad Jūs žinotumėte, kaip aš tingiu anksti keltis. Ir keli dalykai, kodėl vis dėl to tęsiu 12dalykų.

 1. Tingėti taip natūralu… Ir gera.
  Manau, kad didžiausia bėda yra ta, kad mes per daug turim daiktų ir jų adminsitravimui sugaištame per daug laiko 🙂

  • Viktorija Povilienė

   Tikiu, kad ateis kažkada ta slaikas, kai mano šeima atsisakys pusės dalykų namuose 🙂
   bet kol kas man tenka prisitaikyti 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *