Planas B. Čiuožia stogas

Visas mamas anksčiau ar vėliau tai ištinka – tiesiog jauti, kad nebegali tvarkytis, tarpininkauti, nurimti, rinkti vėl numestų daiktų, neužtenka nei jėgų nei noro gaminti. O laiku nepamaitinti namai yra pikti namai. Tokią akimirką atrodo, kad vienintelė išeitis – patraukti niekam nežinoma kryptimi, bet kur, tiesiog išnykti. Prisipažinkime – perdegėme. Čiuožia stogas. Metas viską mesti ir skirti laiko sau. Yra svabu, tokiais momentais tiesiog sustoti. Ilsėtis, kad vėliau netektų visko mesti ar mėtyti. Maži malonumai žmogui, neturinčiam vaikų, tikriausiai pasirodys visiški niekai, bet tėvams (o ypač mamoms), auginantiems pirmagimį ar daugiau nei vieną, net mažas atokvėpis gali išgelbėti dieną ir namus.

Karšta vonia. Daugeliui mamų labiausiai patinka pailsėti vonioje su putomis, žvakėmis, muzika ir gera knyga (nors aš vonioj dažnai tiesiog guliu ir neturiu jėgų fokusuoti žvigsnį). Yra kažkokia paslaptis šiltame vandenyje ir švelniuose muzikos garsuose, nes kai išlendi, rodos visas nuovargis ir liko tame vandeny.

Pokalbis su suaugusiu. Toms, kurios ištisas dienas mato tik savo mažylį, pietūs ar paprastas apsipirkimas namams su kavos pertrauka kartu su kita mama, suteikia galimybę žmoniškai pasikalbėti. Aš savo mamai skambinu gal kokius 5 kartus per dieną ir mudvi kalbame po kelias valandas. Aš jai labai dėkinga, nes ji gi dirba. Bet visada randa laiko man, net tada, kai pildo monthly packą head ofisui. Pokalbis kartais veikia geriau nei valerijonas.

Grynas oras. Pasivaikščiojimas lauke tiesiog kur akys veda. Nors vaikštai parkuose su vaikais, bet kai esi vienas ir vaikštai, yra vasai kaskita. Būna perpranti, atleidi (sau) ir situaciją pamatai iš tolo.

Stop. Kai čiuožia stogas, best you can do, yra tiesiog viską palikti, ramiai laukti vakaro ir laiku susiruošt patalan. Žinau tai savo kailiu. Jau geriau tokia būsena nieko nedaryti: nei dirbti, nei auklėti, nei gaminti… Nes nei gausis darbas, nei klausys, nei bus skanu.

Skaitymo malonumas arba tavo kinas. Perskaityti knygą ar bent nuo pradžios iki galo perversti žurnalą – didelis žygdarbis, kai turi vaikų. Bet įmanoma pabėgt puodeliui kavos su žurnalu ar 1serija mėgstamiausio sezono. Nežinau, kaip kitoms, bet man geriausia terapija yra juokas. Skanus ir iki ašarų. Kartais labai gera rasti paralelių ir pasijuokti iš savo komedijos. Mes galvojame, jog ilsėsimės, kai bus viskas pagaminta ir sudėliota. Bet reikia išmokti tai daryti reguliariai ir po truputi, kitaip bus liūdna.

Nėra nieko blogo pasiduoti mažiems malonumams. Nėra nieko blogo turėti savo blaną B, kai jau čiuožia stogas.

2 comments on “Planas B. Čiuožia stogas

  1. Tikrai taip! Mano savaitės vinis visad būna šeštadienio ryto tenisas ir po jo einantis lėtas, mergaitiškas kavos ritualas. Niekur neskubu, nesirūpinu ir tik mėgaujuosi, kad ausyse nesigirdi „mama- kaka- lialia“ mantros:)) Dar rašymas kažkaip teleportuoja į ramybę, būna atsujungiu, net kai mažylis zuja aplink savais reikalais. O tu šaunuolė – pilni namai, pilna veiklos. Keep on rocking, mama!

  2. Man šiaip labai gera tave skaityti. Labai nuoširdu, paprasta ir sava. Be didaktikos 🙂 Aš taip pat daugiau mažiau jau supratau, kai visko daug susikaupia, geriausia, kai gaunasi atsitraukt, paleist viską, gamta, pokalbis, vonia tikrai daro stebuklus, jei įmanoma – baseinas su pirtimi, kartais padeda pasinert į vaikų nuoširdumą, o taip pat geriausia terapija, reabilitacija yra tikrai gera komedija ar net sau leidžiu bet kokią romantinę dramą, komediją apie tą saldžią saldžią meilę. Kažkaip labai gerai veikia 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *