Keli dalykai, kurie sukrito į vakaro ritualą

Vienas malonumas. Toks vat jausmas, kai vakare (apie 19val.) palieku darbinius/naminius reikalus ir einu plikytis vakarinės arbatos. Kodėl?  Nes noriu kartu su vaikais anksti ryte būt pasiruošus skristi, šokt, lenktyniaut ir daug ką nuveikt. Nebenoriu švaistyti laiko. Tam reikia vakaro ritualų/ rutinos, kaip ir mažiesiems, kad su ramiomis mintimis eitume patalan. Laiku.

Kokie vakarai, kai vis negali išjungti galvoje darbinio rėžimo ? Pasakas seki sutrumpintai, mintyse dėlioji sąrašus, rūšiuoji skalbinius, redaguoji tekstus ir vis nerimauji, kodėl jie dar nemiega.  Žodžiu, mintimis kažkur ten, bet ne su tais, kurie šalia. Kadangi man buvo sunku atsisakyti naktinėjimų, supratau, kad turiu susikurti dar vieną malonią rutiną, kuri išstums senąją. Gaunasi ?

Taip. Vakaro ritualai tampa saldainiu. Tokiu pat fainu, kaip ir šeštadieniai, kai ankstyvais rytais važiuoju kavos.

 

Nu ko pradėt? Reikia išjungti ekranus. Ir tai yra taisyklė,tiesiog, numeris vienas. Kitaip nebus jokio atsipalaidavimo. Uždarau kompiuterio ekraną, išjungiu televizorių. Nebeturime jokių vakaro filmukų ir telefoną stengiuosi palikti 1ame aukšre. Namuose kiek tyliau. Vaikams dar kiek keistoka, bet nebelieka „greitai/greitai praustis, greitai/greitai susidėt žaislus, greitai/greitai miegų. Ir ne neturiu laiko, nes reikia dar vat tooooookį kalną reikalų sutvarkyti„. Uždaryti ekranai man reiškia, jog nebedirbu. Viskas. Diena DONE. 

Arbata. Kaip rytais smagu taisytis kavos puodelį, taip vakarais man pasidarė malonus arbatos ritualas. Nuo pat pradžių, kai atsidare Lidl, parsitysiau daug arbatų išbandyti ir nejuokauju, man jos skaniausios: su anyžiais, karamelizuotais obuoliais, ramuniais, pankoliais. Man patinka jų kvapas. Patinka, kai ja pakvimpa visa vonia. Dabar įsigudrinau pirmoji lįst po vandeniu arba vonion (su aliejum Angel120), o ne laukti, kol nusipraus mažieji. Vanduo man tiesiog būtinas persijungiant į kitą dienos nuotaiką. Nuplauna stresą, įtampą ir tieiog atsipaliduoja pečiai (nepatebėjot, jog įtampa dažniausiai nutūpia ant pečių? Lyg susigūžus, lyg tikiesi, jog tuoj tuoj kažkas bus, nukris, susitrenks…). Po to velkuosi savo mylimiausią pižamą ir einu ruošti vaikus miegų. I have a thing pižamoms, kas kartą, kai išeinu ieškoti suknelės, grįžtu su pižama. Man tai geros savijautos rūbas. Mielesnis, gal tik pats baltas patalas. Kadangi nebėra vakaro filmuko, lieka pliurpalai arba puslapiai. Skaitau, bet jiems labiau noris „o žinai ką?“ aptarinėt. Prisimena dienos reikalus, neteisybes, ką išmoko, sužinojo.

Man patinka miego ritualai. Patinka žiovulys. Patinka atsisveikinti su darbais ir  užtvirtinti dienos pabaigą. Patinka balansas, kuris po truputi ateina. Man patinka ankstyvi rytai be prievartos (nors jų dar mažai, bet mano kūnas jau pagauna ritmą ir rodos siunčia signalus ir padėką, kad pagaliau tu, boba, susiprotėjai). Mano maža malda, kol jie miega. Vandens stiklinė kol darau pusrytį ir planuojuos dieną. Ar ji produktyvenė, nei naktinėjant ? Taip. Pasirodo taip … Įpročius galima pakeisti. Į ką nors malonesnio.

Categories Mamystė Uncategorized

Naminė vaidilutė, kuri dalinasi kasdieniais pagalvojimais, atradimais, patylėjimais, melodijomis ir viskuom, kas jai atrodo kaip stebuklas, nestebuklingoje vietoje.

0 comments on “Keli dalykai, kurie sukrito į vakaro ritualą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *