Namai
Leave a comment

Kūrybinė betvarkė berašant + kavos aparato apžvalga

20161219_141731

Kaip aš rašau? Buna visaip, bet geriausiai rašosi, kai prieš akis mirguliuoja kūrybiška betvarkė arba įdomiai išsibarstę daiktai. Aš vis dar rašau virtuvėje, jei dirbu namuose. Nemanau ar kada bus namie man skirta  asmeninė erdvė, bet žinau vieną, prie tvarkingo stalo rašyti man yra kankynė. Tuščias stalas, tuščia ir galva.

Spragsintys pirštai, kuode ikištas pieštukas, verda puodas ir aš su pižama. Man patinka priešais matyti tuos daiktus su istorijomis ir prisiminti, kaip kažkada buvo, kas iš to gavosi. Seni kompaktai, kurie grodavo 2004 metais, man besimokant universitete. Senesni atvirukai, mamos rašyti laiškai, vaikų piešiniai ar legai. O vaikai…Kiek mane benervintų tas balaganas už nugaros, vis dėl to su jais mano protas kažkaip paaštrėja , smegenis pasidalina į kelis frontus ir net pati nustembu kaip gerai būna parašau. Foninis triukšmas vis dėl to mobilizuoja smegenis. O tyla man sako, kad darbai padaryti arba tai yra aukso vertės laikas, kai kažkas miea, todėl verta nieko nedaryti. Pailsėt. Nes tuojau vėl bus viskas aukštyn kojom.

Kas seka mane instagrame, prisimena, kad bene kiekvienoj foto aš esu su kava. Kava yra impulsas susikaupti ir per trumpą laiką padaryti iš ties daug. Kai nežinau nuo ko pradėti, taisausi puodelį kavos ir sėdu planuoti, braižyti ar paišalioti planą. Jums nebuna taip? Vat suplanuoji ir ramu… Žinai ką darysi ir ko ne. Nesvarbu kas tai bebūtų: ar savaitės išlaidos, kelių dienų meniu, darbų eiliškumas, valysiu šian langus ar ne… Planas visada veikia. Ramina.

Tada išgeri kavos ir eini dirbt. Get things done.

 

Instagramą mano seka ir Topo centro chebra, tad prieš kelis mėnesius gavau kavos aparatą: „Plikote kavą puodelyje, varvinate per chemexą ir perspaudžiate su frenchpressu. Pabandykite kitokią kavą. Jei patiks parašykite apie tai“. Štai.

Ar mums patiko ? Aha ir net labai. Kava visai kitokia, kai aparatas šviežiai sumala rūšines pupeles ir supurškia standžią pieno putą. Kapučinas, mačiatas, kakava, paprasta juoda su atskirai išplakta puta. Dvigubas kapučinas su papildoma balta puta. Miežinė kava su sojos pieno puta.  Turėjau aš savo special su karameliniu sirupu ir cinamonu. Tokią aš sekmadieniais nešdavausi atgalios į patalus. Vyras ryte su kavos termosu išjudėdavo į darbus ir netikėkite, bet true, pajauti tada, kur mieste skani kava, o kur tik šiaip skoniai.

Nemanau ar kuris turėdamas tokį aparatą galėtų parašyti blogą review. Aparatas pasakiškas ir tinka virtuvėje, miegamajame (nes jo nereikia prijungti prie vandentiekio) ar darbo vietoje. Vieno mygtuko paspaudimas ir viskas, kaip ugnį stebi, kaip juoda it smala bėga į puodelį.

Mamadienis Sniegas Ne dalybos Klykavimai Kantrybė Kava Juokas Ai nu žodžiu… Prabanga namuose

A post shared by Daugiau nei virtuve (@daugiauneivirtuve) on

Pastabos? Na tie, kurie mintija tokį pirkti, žinokite, kad jį reikia tikrai kruopščiai prižiūrėti ir valyti, kad neatsirastų pelėsis ar pieno indas netaptų per daug visoks pieniškas. Pilant vandenį, atsargiai, neapliekite pupelių, nes drėgnos gali tiesiog užstrigti aparate. Teks tada kažkaip nagingai valyt ir testuot. Ar aš jį rekomenduoju? Nuoširdžiai taip. Jei galite sau tai leisti, jis Jūsų nenuvils. O man patiko, kaip šalia rašymo jis burgzdavo ir taisydavo man kavą. Puodelis kavos yra impulsas veikti ir pauzė ilsėtis.

 

4
Filed under: Namai

by

Naminė vaidilutė, kuri kepa, verda, skaito, rašo... Sukasi namuose su tekstais, karpo turinį ir įkvepia kitus kurti, nepasiduoti ir mėgautis tuom kas yra dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *