Namai
Leave a comment

Šleivas kreivas tortas ir Philips trintuvo apžvalga.

Prieš kelias savaites buvo mano mažųjų krikštas. Viskas suplanuota, užsakyta, bet gėda prisipažinti, kad pamiršau bene vieną iš svarbiausių reikalų šventei. Tortą. Paskutinę savaitę visos naminės kepėjos užsiėmusios, užsakymų nepriima.Balto tokio nei vienoj kepykloj neradau, tad supratau, jog teks suktis virtuvėj pačiai ir lipdyti tortą. Kažkada Beata kalbėjo, kad kiekviena gali tapti tortų karaliene. Lengvai juos lipdyti turėtų ir naminė vaidilutė.

Mano virtuvėj daug indų ir puodų, bet „gadžetai „keli: tai vitamixas ir lėtaeigė sulčiaspaudė. Visiems blynams , apkepėlėms užtektavo mano rankų. Bet supratau, kad rankomis torto aš neišsuksiu. Neišplaksiu nei sviesto iki balto purumo, nei maskarponės kremo pertepimui, ką jau kalbėt apie saujos riešutų smulkinimui.Vis dėl to trintuvas yra virtuvės basic’as. Maisto ruošimui tiesiog Must have. Rytiniams blynams, aptepelėms, trintoms sriuboms, daržovių smulkinimui. 1/2/3 padaryta. 1/2/3 ir išplauta.

Man patinka virtuvės reikmenys, kurių priežiūra nežuima daugiau laiko nei pats gaminimas su jų pagalba.

Ar skanus gavosi ? O taip! Nors ir kreivas, su iškilusiais kalneliais, kai kur su nuskustais degėsiais, bet labai skanus. Ar aš rekomenduočiau šventėms tortą kepti pačioms? Taip!(linkteliu su šyspena) Ingredientai paprasti: basic biskvito receptas, simple pertepimas ir jokio vargo besitvarkant.

Rekomendacija. Trintuvas Phillips ProMix. Galios pakako. Riešutus pagardams ir morkas sriubai smulkino/kapojo puikiai. Kremai dangaus purumo. Plaunasi easy ir paprastai. Tik pritrūko dangtelio indeliui. Nes patogu iš vakaro 1/2/3 tešlą susiplakt. uždengus pastatyt į šaldytuvą ir ryte 1/2/3 prieš mokyklą blynų iškept.

 

img_20160916_183040

img_20160916_183227

 

 

2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *