Namai
Leave a comment

Supakuotas maistas. Kur? Plastike? Būtina perskaityti

Kol neperskaitai tam tikros informacijos , rodos nieko ir nevyksta. Kol nežinai, kaip kai kurie dalykai veikia, nežinome ir kodėl negaluojame. Apie šiokį tokį plastiką su manimi pasidalino draugė Agnė ir aš pasakysiu, ka labai labai nustebau, kiek dar daug ko mes nežinome apie patogų gyvenimą. Perskaitykite ir pasidalinkite. Prisiminkite, kai rinksitės  reikmenis namams, žaislus, indus ar gertuves vaikams į mokyklą.

kenksmingas plastikasPOLIETILENO TEREFTALATAS – naudojamas vandes buteliukams iš kurių geriame kasdien. Laikui bėgant skyla į aceldehidus, kurie veikia mūsų hormoninę sistemą, išskiria stibį, kuris nuodija, dirgina kvėpavimo takus ir virškinimo traktą, galimai sukeliantis vėžį. Nenaudokite pakartotinai, venkite apskritai.

Didelio tankio POLIETILENAS – naudojamas didesnėms, pvz pieno talpoms, buteliukų kamštukams, parduotuvių maišeliams, maisto indeliams – jo priedai ir minkštikliai NĖRA IŠTIRTI, bet tai tik laikina.

POLIVINILCHLORIDAS – toksiškiausias plastikas, išskiriantis ftalatus, karcinogenus ir dioksinus, siejamus su hormonų veikla, nevaisingumu, organų užteršimu ir vėžiniais susirgimais (žymėjimo priskiriamas prie saugių). Polivinilchloridas naudojamas vandens ir nuotekų vamzdžiams, namų apyvokos daiktams, baldams, drabužių gamybai, dušo užuolaidoms, ir taip, net ŽAISLAMS;

Mažo tankio #POLIETILENAS – mažiausiai toksiškas, bet lėtai suyrantis aplinkoje. Jis naudojamas maistinei plėvelei, laminavimui, vaikų čiuožykloms, kt.

POLIPROPILENAS – jo sudėtyje esantys priedai ir minkštikliai niekad nebuvo tiriami dėl saugumo – pasisekė? Polipropilenas plačiai naudojamas buityje – kilimai, tekstilė, įvairūs gaminiai, lietos formos, medicinos įranga,sauskelnes. Štai kodėl man visada visada buvo mistika, kodėl nuiekur nesimato ir beveik neįmanoma sužinoti, kokia yra sauskelnių sudėtis.

POLISTIRENAS – šie plastikai degūs, visą savo gyvavimo laiką į aplinką išskiria degius bromo junginius. Polistirenas naudojamas apšiltinimo medžiagom ( putplastis), minkštiems baldams, karštų patiekalų pakuotėms, gėrimams, pakavimui, pakavimo žirneliams kuriais užpildomi ir sėdmaišiai..

BISFENOLIS A ir KT. Visai neseniai jį uždraudė naudoti KŪDIKIŲ BUTELIUKŲ gamyboje. BISFENOLIS A imituoja estrogeną ir pažeidžia hormonų veiklą, siejamas su nevaisingumu, taip pat su asmenybės lytiškumo suvokimu, ypač berniukams (nėščiosioms nederėtų gerti iš plastiko pakuočių). Bisfenolis A yra plačiai vartojamas, ypač nepaženklintuose gaminiuose.

Ir štai mini mintis. Kiek per dieną ar savaitę mes išgeriame vandens iš plastikinės taros? Kiek tokių šiukšlių surušiuojame?  Jei ne, jis tiesiog voliojasi kažkur ųiukšlynuose, sąveikauja su žeme, vandenius ir visa tai keliauja kažur toliau. Toliau ir atgal. Plastikas sąveikaus su vandeniu dar kokius 20 metų ir vanduo taps nebetinkamas nei atsigert, nei palaistyt, nei kažkam kitam panaudot.

Mini mintis numeris 2. Negaliu nepasidalinti. Pasižiūrėkite apie padangų perdirbimą ČIA. Kai kur jos yra perdirbtos ir tai kas gaunasi po to, naudojamos sporto aikštelėms.  „How Safe Are The Fields Where We Play?“

Apie kitokius pasirinkimus šiuose šaltiniuose:

Žaliasis taškas Žaliasis Kodas sveikasvaikas.lt Sveikas žmogus Grynas.lt
Sveikas pasirinkimas Sveikas Žmogus Pagalvok, kai perki Aš sveikas

1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *