Buitis
Leave a comment

4 naturalūs valikliai apjauktiems namams ir grojaraštis besitvarkant

Yra žmonių, kurie vadovaujasi  principu „clean-as you -go“ ir jų namuose beveik visada tvarkinga.

Virtuvėj irgi viskas savoj vietoj, be didelių dėmių ar trupinių. Tikiu, kad kažkada taip bus ir man, link to aš kantriai šliaužiu. Bet kuriuo atveju virtuvėj visada bus ką šveist, valyt, tvarkyt, gremžt ir blizgint. Ir po sekančių pietų vėl teks plauti ir šveisti, tai miltuotom rankom sieki spintelės duris ir imi druską. Spintelė nebespindi. Minkydamą tešlą,  iš šaldytuvo pasiimti sviesto. Nusipurvina ir tas. Nuo vienos lentynos iki kitos ir žiūrėk ant grindų trupiniu. Kepa , verda, taškosi. Viskas ratu, rateliu. Tvarkausi dažnai, lygiai taip pat dažnai oda saveikauja ir su valikliais. Nenuostabu, kad rankos mano sausokos. Kam sudėtinga chemija? Galima paprastus tirpalus pasigaminti ir namuose. Su tokiais dabar valau pastaruoju metu.

Sodos tirpalas . Jis pasižymi antibakterinėmis savybėmis, taip pat puikiai naikina ir ištraukia nemalonius kvapus, tinka naikinti pelėsiui, šveisti kriaukles, kitas vietas, kur nuolatos taškosi vanduo. Nepalieka nepageidaujamų papildomų kvapų (pvz. alergijų ar ypatingo jautrumo kvapams atveju). Naudojant skirtingo stiprumo skiedinį ar pastą, tinka visiems paviršiams (langai, kaitlentės). Ypač gera priemonė, kuomet namuose yra mažū vaikų. Naudojant sodos tirpalą,  palaikysite tinkamą bakterinę terpę namuose, išvengdami tokių susirgimų kaip burnos infekcija (tokiu atveju, būtent šia priemone gydytojas Jums rekomenduos dezinfekuoti mažyliui pasiekiamus paviršius). Sodos tirpalu drąsiai galima plauti ar skalauti mažylių buteliukus ir žaislus. Tik nepamirškite gerai nuskalauti.

Acto ( skaidraus) tirpals. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis (taip pat gerai naikina nemalonius kvapus). Gera priemonė prieš kalkes ir pelėsius, todėl  ypač tinka naudoti plytelėms (šalia kaitlentės, kur spirga ir taškosi). Nors acto kvapas greitai išgaruoja, palieka po to gaivos pojūtį. jį  geriau naudoti vėdinamoje patalpoje.

Citrinos sulčių skiedinys – puiki antibakterinė priemonė ir  labai gaivi.  Citrina yra ir natūralus baliklis – turėkite tai omenyje, naudodami paviršiams – po naudojimo nuskalaukite, atsargiai naudokite tekstilei. Galite pilti citrinos sulčių į acto tirpalą, jei nemėgstate acto kvapo. Gaunasi puikus dar vienas valiklis.

Arbatmedžio aliejaus tirpalas (2 lašai eterinio aliejaus 1l vandens) . Puiki antibakterinė, antigrybėlinė ir priešvirusinė priemonė. Nuvalius paviršius su sodos/acto ar Citrinos tirpalu yra neblogai suvilguta servetėle ar šluoste, perbraukti per labiausiai čiupinėjamus paviršius.(laiptinės turėklai, durų rankenos, kriauklė, šaldytuvo durelės ir visur kitur, kur pagauna mažosios rankytės, kai viską liečia ir ragauja. Kvapas gali pasirodyti specifinis, tačiau greit išsivėdina, o jo naudingas poveikis išlieka. Vertingas žiemą, kai norim apsisaugoti nuo virusų ir ligų – arbatmedžio aliejaus galima nusipirkti bet kurioje vaistinėje.

Kas tada, kai pasitvarkote ir apsidėliojate daiktus? Parsineškite gėlių į namus. Aš šią vasarą jas tysiau namo glėbiais:šakos, šakelės, net su spykliais dilgėles, smilgas, ramunius ir miksavau su pirktomis. Rožės, aguonos, eukaliptas, rožės ir visokios kitos gražios, kurių aš nebuvau mačius, bet su šypseną rinkausi.

Gėlės puošia namus ir jie atrodo daug gražiau, net kai nepaklota lova ar išmėtyti rūbai ir ištuštinti komodos stalčiai.

Kas dar ? Ieškokite kvapų namams ir susidėkite savo tvarkymosi grojaraštį. Žinokite , kai sukasi senas geras hitas ir neriečia nosies, darbas einasi kur kas greičiau. Štai mano kelios , kurios beveik visada išjudina užsistovėjusias nuotaikas.

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *