Aš atradau ankstyvus rytus. Sau ir darbui

Prieš kelias savaites teko nubusti labai anksti ir pasirūpinti šeimos skalbiniais, nes po penkių valandų reikėjo pasipuošt ir išvykt. Sukišau skalbinius džiovyklėn ir beveik lipau atgal patalan, bet pro pravirus virtuvės langus išgirdau paukščius. Mūsų namas yra aplipės kregdučių nameliais, tad rytais pas mus būna labai triukšminga. Atsidariau balkono langus, išlipau laukan ir sukišau basas pėdas į rasotus dobilus.  Kylanti saulė, palei mišką šliaužė rūkas. Aš pasijutau visiškoje pasakoje. Tyla, aš ir rytas. Prisėdau, žvalgiausi ir galvojau, kaip aš galėjau iki šiol praleist tokius stebuklus? Dabar aš suprantu žmones, kurie keliasi anksti ryte ir dirba, o po to ramia dūšia gyvena. Tą rytą, nusivaliau savo didžiuosius nutepeliotus langus, parašiau daug laiškų, sutvarkiau virtuvę, grindis išploviau.

Spėjau save pamatyti veidrodyje, nusišypsoti ir įsisegti gražiuosius savo auskarus. Ir prieš mane buvo dar visa diena.

Aš visada buvau pelėda ir vakarais susierzindavau, kai mažieji nesiguldavo pagal mano planą. Dabar , kai mano pagrindiniai darbai padaryti dar ryte, man beveik tas pats, kaip mum seksis vakare užmigt. O jei norėsim ir visai neisim, norėsim ir į žvaigždes žiūrėsim. Taip, kaip darėm Joninių savaitgalį. Žinot kodėl dar verta mamai keltis anksti ryte? Pačiai pirmai.

IMG_20160623_210251[1]

Tu turi laiko nusiteikti dienos iššūkiams ir darbams. Kai mane pažadina vaikai ir reikalauja pusryčių ar telefono, aš beveik visada pasiduodu ir sutinku su visokiom derybom, kad tik galėčiau pasnausti ilgiau, kartu su mažaja. Ir manau žinot, kas būna, kai vaikams ryte beveik viskas galima. Tad koks rytas, tokia ir diena . Dažniausiai. Atsikeldavau tada ir nesinorėdavo kalbėt tol, kol nepakvipdavo kava.  Whats next ? Kur nors atsisėst ramiai ir su tuo puodeliu pasislėpti. Kol norisi slėptis, tiesiog neišeina produktyviai suplanuoti dienos, o ir barniai ar kokios nedalybos daug labiau veikia. Kas dar gerai ? Yra galvoje vietos maisto planavimui. Žinai, kas pusryčiams, pietums. Skubėjimas nebelemia „ką čia ant greičio padaryt valgyt, nes pražiūrėjau kiek valandų“.

Atsibusti be kavos. Nes nereikia niekur skubėti. Laikas tavo ir nubusti galima ramiai. Kava jau taip veikia, ji tonizuoja pirmas valandas, o po to meta žemyn. Todėl jei nespėji padaryti to būtiniausio per tas valandas, vėliau bus dar sunkiau. Ankstyvų rytų dienomis kava skaniau geriais po pietų, kai tiesiog chill.

Esi pakantus barniams ir emocei sriubai. Kai trūksta miego ar turi tiesiog šokti iš lovos ir suktis virtuvėje, dažnai trūksta pakantumo vaikų barniams, kažkieno skubėjimams į darbą ar dėmesio trūkumams. Nori nenori tai kažkur kaupiasi ir kažkada tai pratrūksta. O tada balaganas. Nesuprasti tampa ir vaikai ir pats tu.

Galima dirbti. Ar tinkamas laikas dirbti ryte, sprendžiau pagal savo apsimiegojusią būseną ir galvojau, kad tai neįmanoma. Nei sakinį suraizgysi nei strategiją pastatysi. Aš buvau neteisi. Rytas pasirodo geriausias laikas efektyviai dirbti.  Praviri langai, tyla ir po truputi įsivažiuoji. Aš pagaliau galiu rašyti. Sau ir kitiems.

Darbas naktį pasietisina trumpai distancijai, nes vėliau miego trūkumas padaro savo. Susierzinimas, trūksta kantrybės, dažnai nesinori daryti jokių žygdarbių. Nesinori nei namų tvarkyti, nei per save lipti. Buvau pelėda ilgą laiką, nes norėjosi pagyventi dėl savęs. Pabūti kartu su vyru, kažką paskaityti, pasitvarkyti, suraityti vieną kitą pasimatymą arba filmo seansą.

O iš tikro tai yra tiesiog bevalis slampinėjimas norint atsikąsti bent kiek laimės tyloje. Kartu slampinėja ir mano emocinis alkis, tada istorija be galo. Nei talijos, nei poilsio, nei tvarkos.

Ką galima veikti ankstyvais rytais kiekviena žinos pati. Knyga, kava, tyla, darbas, pasimatymas po kaldra, sportas arba nieko. Tiesiog buvimas su savimi ir savo mintimis, laukiant kol nubus namai. ar vienišas katinas. Viskas skaitosi.

Categories Veikli mama

Naminė vaidilutė, kuri dalinasi kasdieniais pagalvojimais, atradimais, patylėjimais, melodijomis ir viskuom, kas jai atrodo kaip stebuklas, nestebuklingoje vietoje.

0 comments on “Aš atradau ankstyvus rytus. Sau ir darbui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *