Kodėl jis turėtų būti ištikimas ?

 

Nes jis mane myli. Nes aš nuostabiai atrodau. Nes mes esame puiki pora ir jis niekada, niekada taip nepadarytų. Šioje paskaitoje pasakyta viena mintis, kad tas saldumas traukia ne dėl žmogaus kito, o dėl to , kuom mes patys galime tapti šiuose santykiuose. Būtinai paklausykite Esther kalbos, nes ji pasakoja ne tik apie santuoką ir ištikimybę, bet ir apie tai, kuom mes netampame jos metu ir kodėl taip lengvai pasiduodame „aistrai iš šono“. Jūs turite tokių svajonių? O ar turi jų jis? Kuom jis jaučiasi santykiuose su… ?

Sukuriame šeimą, apjaukiame namus, beveik viskas sukasi aplink vaikus ir jų ugdymą. Siekiame savirealizacijos, kad nenučiuožtų stogas.  Ir kiek laiko liko nuo viso šito, skiriame jam. Jūs gal iš tų porų, kai kekso scena per filmą tampa abiems nepatogi? Kaip tai atsitinka ?Daugelis pasakys, kad kalta buitis, rutina žudo, pogimdyvinis moters gyvenimas irgi žudo. Karjera išgręžia. Bet iš tikro atitolina grubus (nemandagus) tarpusavio bendravimas ir pesimizmas.

Kažkada mano vyras svajingai susirūpino : „Jie kalbėjosi iki 5 ryto! Kodėl mes taip nedarome?“ O taip, buvo laikai, kai mudviem reikėjo išmokti tiesiog kalbėtis. Štai kelios pastabos, kurias užgyvenau per 10 metų .

Būkite malonūs (be nice ) ir nesikalbėkite, kai pykstate. Galvojame, kad jei santykiuose nebūsime atviri, atitolsite vienas nuo kito. Ar tikrai ? Ar turime papasakoti viską, ką jaučiame ? Ir ypač nesutarimo metu . Ne visi mūsų jausmai(mintys ) yra verti būti išgirsti, nes pripažinkite, kad tai labiau noras įgnybti ar įžeisti. Jei negalite tylėti, pasišalinkite iš situacijos. Jei norite patikrinti mano žodžius, išbandykite ir pamatysite, kaip gera dienos gale džiaugtis sava stiprybe „aš sugebėjau patylėti“ ir niekam nesugadinta nuotaika. Situacija suvaldyta.

Jei negali būti laimingas, bent būk patenkintas. Jei tu esi tas žmogus, kuriam  kažkas turi pasikeisti prieš tampant laimingu, tu būsi įkalintas priekaištuose didžiąją gyvenimo dalį. Netiks nei nauji daiktai, nei kitos pareigos, nei sutaupyti pinigai, nei sėkmės istorija. Šalia tokio žmogaus yra tiesiog niūru.

Pamilkite charakterį, o ne išvaizdą. mūsų kūnai keičiasi ir niekada nežinai kurion pusėn. Operacija, avarija, liga. Močiutė sakydavo: „žiūrėk dūšion“. Pamilkime savo vyrą toks koks jis yra ir kalbėkime apie tuos bruožus, kurie džiugina. O apie kitus ne. Vyrai nepasikeičia vien dėl to, kad mes žinome geriau ir kritikuojame ar mokome. Ši taktika tinka mums, moterims. Mes tada skubame į kirpyklą, laikomės dietos, perskaitome knygą, ištiesiname susikūprinusią nugarą ir tęsiame gyvenimą. Vyrus tai tiesiog žlugdo ir jie tiesiog nori slėptis. Kankinatės, kad neturite emocinio ryšio su juo  ir bendro tarp jūsų tik tiek, kiek namie reikalų? Žinokite, jau bėda.

Jei jūs plojote katučių skaitydamos Begbederio knygas ir garsiai palaikėte jo mintis, tada jūs iš santuokos tikitės per daug pramogos ir tarnauti kitam  nebus taip linksma. Kai išmoksime atsiprašyti ne dėl to, kad kaltas, o todėl kad mylite, suprasite, jog svarbiausia esi ne tu pats ir tavo tiesa, o visa šeima, dviejų žmonių artumas.

Nebijokite barnių, bijokite nesusitaikyti. Kurių tėveliai vaikystėje barėsi ?O tų , kurie nesibarė, užaugo su nuomone, kad geroje santuokoje niekas nesibara ir išgyvena didelį stresą, kai kyla nesutarimai. Bartis yra normalu, nes mūsų skirtingos nuomonės ir patirtys. Baisu yra tupėti savo Oplimpo kalne ir laukti, kol ateis tau nusilenkt. „Koks debilas, ir jis dar neina atsiprašyt, nes yra debilas, kuriam nerūpi mano nuomonė„. Išdidumas gali porą išskirti. nelinkiu jums to, kad po išdidžios savaitės sunku nusišypsot, apkabint ar patarnaut. Nelinkiu, to šalčio ir abejonių. Jau geriau būti durnium ir atsiprašyt pirmam. Tuojau pat. Po to pokalbiai tiesiog liejasi,ir apsikabinus.

Gerai santuokai reikia daugiau nei mano išvardintų dalykų ir kiekvieno formulė skirtinga, bet esu liudininkė, kaip baisus tarpusavio bendravimas griauna bet kokius norus daryti stebuklus, atleisti ar net planuoti nėštumą.  Namai nykus, net ir po gražiausio remonto. Ir visiška tiesa, kad po vedybų net ir pats nuostabiausias vyras ujamas praras savo žavesį.  Po šios TED kalbos aš ilgai galvojau ir vis dar galvoju. Ne apie tai „O gal? „, o apie “ Kaip jis šalia manęs jaučiasi ? Kuom jis šalia manęs jaučiasi? „

Žinau, daugelis mano skaitytojų yra tiesiog pervargusios būti to gėrio šaltiniu ar kaltininke. Normalu, kad stogas važiuoja ir nieko nebesinori. Bet vis dėl to pagalvokime: O kažkada mūsų vaikai paaugs ir vakarai taps laisvesni, namai tvarkingesni ir kas tada ? Namuose dviese, bet vieniši ir neįdomūs? Geriau nesulaukti tokių santykių.

Pradedant kitaip bendraut pirmi žingsniai visada nepatogūs ir norisi viską tiesiog išrėkti ar su keptuve be žodžių. Bet mandagi tyla ir šypsena duoda gerus rezultatus, patikėkite…

Mano mamytės reakcija į pakelta balsą visada budavo : „Ir aš tave myliu“. Ir aš linkiu jums pokalbių iki 5ryto.

1 comment on “Kodėl jis turėtų būti ištikimas ?

  1. Morta Andriulione

    Ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *