Namų ruoša. 5 geri įpročiai, kurie dovanos laisvesnius vakarus.

Tvarka nesikonservuoja. Žinau. Būna vos prieš pusvalandį sutvarkai ir jau žiūrėk, kažkas išpylė sultis, valgė sausainį ant kilimo. Čia ir dabar reikia išrausti stalčius, vaikščioti su rūbais ir nenuspręsti kada ir kur apsirengti. Sutvarkai virtuvę ir jau žiūrėk ruoši pavakarius. Migruoja ne tik žaislai, kojinės, bet ir indai. Visą tai labai pažįstama ir rodos niekaip iš namų neišgyvendinama. Bet yra keli įpročiai, kuriuos prisijaukinus tvarka išlieka ilgiau.

Švarus stalas ir švari kriauklė. Kada dažniausiai plauname indus? Kai bus rami galva? Kai visi pavalgys? Geriausia juos tvarkyti ruošiant maistą ir po kiekvieno valgio. Nušluostyti stalą ir taip pat po juo. Ši taisyklė reikalauja papildomo nusiteikimo, bet patikėkite, tai atsiperka, kai prieš miegą neturite papildomų darbų, vakaras tampa laisvas. Ir ryte jūsų nenuginkluoja puodai, pridžiūvusi košė, užmerkta keptuvė ir nemalonus kvapas.

buitis juoda balta

Padėk daiktus į vietą. Ši taisyklė išvaduoja nuo totalios nevilties ir depresijos. Pažaidėm? Sutvarkome ir sudedame žaislus į jų vietas. Gal kažkiek nerealiai skambėjo mums patiems, bet dabar jų žaislai gyvena jų kambaryje. Jie po truputi mokosi tvarkos ir jau prisimena , kuri dėžutė, kuriems žaislams. Mano knygos, užrašai ir žurnalai taip pat rado savo vietą. Kiek man bepatiktų kūrybinė betvarkė, kur prie proceso galima grįžti ir po kelių dienų, bet namuose tai nevieta. Tad savo reikalus taip pat po visko surikiuoju ir supakuoju į stalčius.

Rūbai ir skalbiniai. Nežinau kaip jums, bet man su full house, tai yra keiksmažodis. Skalbiniai paruošti skalbti, išdžiūvę, surūšiuoti, paskirstyti, palikti, užmirštį ir būna , kurie nuolatos migruoja. Todėl dabar kiekvieną vakarą mes sukabiname rūbus atgal į spintą ir sulankstome į stalčiukus, o tie kurie jau nusitepę, tupi šalia skalbimo mašinos.

nematei mano raktų? „Štai reikia bėgti pro duris, vėluojam , o mašinos raktų nematyti. Lygiai taip pat būna ir su telefonu, pinigine ar banko kortelėmis. Mane vyras mokė ilgai ir nuobodžiai, jog kiekvienas daiktas, turi turėti savo vietą. Raktai turi gulėti spintoje, o ne kažkurioje kišenėje. Rašikliai ir pieštukai štai šio stalčiaus skyrelyje. Visokių prietaisų pakrovėjai štai šiame stalčiuje. Ir taip su kiekvienu daiktu. Mostly.

 

Nusiteikimas sutaupo daug laiko ir nervų.Vien žodis „tvarkytis“ nuteikia, kad tuojau mes mirsime. Nusiteikimas padeda tvarkytis greičiau ir negadinti namiškiams nuotaikos. Kai man trūksta ūpo, aš žvalgausi po dekoro ir interjero tinklaraščius. Tada norisi namus dekoruoti, kurti malonias erdves, suderinti tarpusavyje daiktus. Tai visada suveikia. Ir dar gerai suveikia kavos kvapas, nors jei jau esu išgėrusi savo 2puodelius per dieną, aš 3čiam puodeliui leidžiu tiesiog garuoti ir kvėpinti namus. Prisiminkite savo mėgstamiausią muziką. Negalite klausytis, nes vaikams ji nelabai ? Tada vienas ausinukas, ausyje ir valio ! Išbandyta.

Pasirinkite geras valymo priemones ir prietaisus. Nėra nieko „durniau“ už nesiurbiantį siurblį arba šluotą, kurios šeriuose susivelia dulkės ir trupiniai, nes aš tada noriu ją iš karto išmesti. Tai yra tikra kančia turėti per daug netinkamo buitinio šlamšto. Per ilgus metus aš likau su galingu siurbliu, kuriam ne problema susiurbti ir išmėtytus makaronus, karštų garų šluota pridžiuvusiom sultim ir pilnu stalčius rankšluostėlių paviršiams valyti. Nešiojamas kibirėlis su valymo priemonėms easy keliauja iš pirmo aukšto į antrą ir atgalios. Turėdami viską po ranką, išvalyti ar nuvalyti tebus 1-2 darbas. Taip pat išbandyta.

buitis buityje butis buityje

Planuotė. Vis dėl to planuoti darbus kelias dienas į priekį reikėtų, nors žinau, kad dažniausiai tenka prisitaikyti prie nenumatytų reikalų: per trumpas pietų miegas, dygstantys dantys, pridegę ryžiai ir pan. Man mini planelis padeda neišgriūti iš kelio. Planuoju ką gaminsiu ir seku, kiek ir kokio maisto turiu ir ko trūksta. To Do list’as neperpildytas, šalia tokio sąrašo aš visada pasirašau mintis straipsniams, citatas iš pokalbių ar šiaip apmąstymus. Kaip vartant dienoraščius po metų, pamatome per ką pereiname ir kiek nuveikta, taip ir čia su mini dienos planuote.

Paprasti dalykai, ar ne? Kartais esame per daug visko pilni, kad apsikrauti dar didesniais buitiniais reikalais. Bet laisvesni vakarai su namiškiais mane velniškai motyvuoja.

P.S. Jums sudėliojau mini Dienos planuotę. Spausdinkitės ir pildykite. Čia tilps pirkiniai, meniu planavimas, namų ruoša ir geros idėjos. Tvarkingų jums namų ir ramių emocijų.

 

 

 

9 comments on “Namų ruoša. 5 geri įpročiai, kurie dovanos laisvesnius vakarus.

 1. Puikūs patarimai. Pats efektyviausias būdas – iškart viską tvarkyt, taip neatsiranda netvarka ir paprasčiau. Tik būna, priklauso nuo išsimiegojimo, nuotaikos, jėgų ir panašiai.

  Tik man planuotis, ką gaminsiu – jau senai trokštamas ir siekiamas išmėginti, bet kolkas vis niekaip neįvykstantis noras.

  O prie tvarkymosi, jei jau atsitinka, kad kasdien tenka kur nors bėgti, serga vaikai ir susikaupia, susivelia visi namai, tai padeda „kibirėlis“, plastikinis dubuo („baleika“ skalbiniams). Einu geografiškai per kambarius ir rūšiuoju. Viską, kas į pirmą aukštą ar į kitus kambarius,, renku į dubenį, paskui tik sutvarkius viską sudėlioju paeiliui, nelakstau su kiekvienu daiktu ar rankose daiktais. Efektyviau laiko prasme ir visko daugiau vienu kartu paimu, mažiau blaškymosi ir bėgiojimo.

  T.p. jei atsitinka, kad nesigauna iš karto sunešioti išdžiūvusių skalbinių per spintas ir stalčius ar yra kokių daiktų, žaislų, pasistačiau uždaromą dėžę, dedu į ją viską, paskui užnešu ir išrūšiuoju atsiradus laikui. Taip pat geresnis, estetiškesnis vizdas, nei pridėliotos krūvelės. Anksčiau ir ant laiptų nukraudavau viską, ką reikia į antrą aukštą.

  Gal visos taip ir daro, o gal kam pravers :)))

 2. Pingback: Ramesnė diena – Gyvos istorijos

 3. Labai geri patarimai! Ačiū! O man pasidarė įdomu- kokios valymo priemonės must be Jūsų kibirėlyje?

 4. geras straipsnis, geri patarimai, tik įgyvendinti juos labai sunku 😀

  • Viktorija

   sunkoka iš tikro daiktus statyti savon vieton, nes jie migruoja nuolatos.
   O kriauklė būna pas mane tvarkinga, tik aplinkui visko apstatyta. 🙂

 5. Labai geras planelis, tik reikia tą ūpą pagauti ir imtis buities darbų. O kartais jo taip nėra, ypač kai grįžti iš darbo pavargus, o savaitgalį atrodo nori tik ilsėtis. Bet man kartais užeina tas tvarkymosi bumas ir atrodo generalinę tvarką namuose padarysiu 😀

 6. Aciu, labai puikus patarimai. Mano drauges mazylis yra labai aktyvus, tai ji, kad ji uzimti, kol atlieka namu ruosos darbus dazniausiai sudomina lavinamajam kilimelyje arba dar labai pasiteisina maniezas lovyte . Ten ji prikabinus visokiu zaisliuku, tai vaikas net uzsizaidzia su jais, o jeigu buna ideta jo migdukas, tai pats kartais ir uzmiega :))) dar labai faina ta karusele su zaisliukais, kur sukasi ir groja :))

 7. Man irgi maniežas- lovytė yra išsigelbėjimas :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *