Pokalbiai
Leave a comment

Laiminga moteris ir jos rutina. Sigita TenKurNamai

Mudvi su Sigita  būna pasikalbam apie moteriškus reikalus ir dalinamės buitiškomis akimirkomis. Kiekviena turime savo pasaulius: ji už nieką nemainytų sijono į kelnes, o aš niekaip negaliu išlįsti iš patogių treningų. Kokie jie skirtingi galite numanyti, sulyginant šiuos du rūbus. Man smagu klausytis, kad vis dėl to toks buitizmas nėra kiekvienuose namuose, tad nepametu iliuzijos, kad kada nors tai baigsis ir pas mane. Sigita sako, kad  tereikia užsidėti sijoną ir burtai prasideda.

Po to kai aš ją „dabaigiau“ pilkomis pasakomis apie namus ir treningus, ji parašė post’ą apie kitokią rutiną ir prisipažinsiu ji mestelėjo neblogų minčių į mano namus.  Tad skaitykite !!!

„Kiekvieną kartą skaitydama Viktorijos tekstus apie buitį, laiko sau ir antrai pusei neturėjimą, aš mintyse rėkiu :

“ ne ne ne, ne visos taip gyvenam, galima ir kitaip ! „

Neištvėriau ir Viktorijai parašiau, kad kiekvieną kartą skaitydama apie jos uniformą – pilkus treningus, laiko neturėjimą, ėjimą paskui visus šeimos narius ir t.t. Aš jai prieštarauju ir mintyse su ja diskutuoju. Viktorija buvo tokia maloni ir sutiko išklausyti kitą nuomonę, taip aš atsiradau čia.

pilka uniforma

Kiekviena savo šeimoje turime skirtingas situacijas. Kiekviena, turime skitingas pareigas ar supratimą apie jas. Ir esu tikra, kad kiekviena situacija, jei ji tinka toje situacijoje gyvenantiems, yra teisinga. Todėl šiandien aš papasakosiu apie savo situaciją, apie savo šeimos gyvenimą, apie tai, kaip mes esame komanda ir kodėl man, laiminga mama – laiminga šeima.

Šeima-komanda buvo mano svajonė dar iki sutinkant mano vyrą. Aš net buvau sugalvojusi mūsų šeimai šūkį „Vienas už visus, visi – už vieną“. Kaip originau, ar ne? Šeimos, kaip komandos suvokimas, mano manymu apsaugo visą šeimą nuo nesusipratimų, o kiekvieną atskirą šeimos narį – nuo tarnavimo kitiems.

Prisipažinkim, mes mamos, žmonos, esame taip išmokytos – tarnauti. Virti, kepti, tvarkyti, rūpintis ir dažnai, šioje tarnystėje, pamirštame save, nes visi kiti svarbiau. Aš vadovaujuosi posakiu laiminga mama – laiminga šeima. O aš esu laiminga, kai esu išsimiegojusi.  Juokas juokais, bet aš geriau eisiu miegoti, nei dėliosiu daiktus į vietas. Todėl vienas iš mano naudojamų būdų namuose – įdarbinti visus. 

sigita laiminga namuose

Tam labai padeda ir kasdienės rutinos turėjimas bei pareigų pasiskirstymas. Rutina būtina, kad išvengtume nesklandumų pvz. išeidami ryte iš namų, arba eidami vakare miegoti. Taigi kasdienėje rutinoje visi turi savo pareigas – mama pažadina, ruošia pusryčius, sudeda priešpiečių dėžutes ir nuveža į mokyklą. Vaikai atsikelia, prausiasi, rengiasi, įsitikina, kad mokyklai turi viską, ko jiems reikia. Kai viskas sudėliota eilės tvarka, aš išvengiu konfliktų ir nesusipratimų rytais. Taip pat, leidžiame vaikams pajusti jų veiksmų pasekmes. Visai neseniai turėjome situacija, kai sūnus pamiršo pasiimti į mokyklą žaislą, su kuriuo planavo pertraukos metu žaisti su draugu. Ašaros liejosi upeliais, net į mokyklą atsisakė eiti. Tiesa, neturėjo kito pasirinkimo. Po šio įvykio, visada įsitikina, ar pasiėmė visus reikalingus daiktus.

Mano antroji pusė dirba kitame mieste ir namo grįžta savaitės vidury, bei savaitgaly. Todėl visas darbo dienas aš dirbu mama tikra to žodžio prasme. Bet nedarau visko, ką galbūt reikėtų, nes man tikrai nuvažiuotų stogas. Vaikai sužiūrėti, namuose praeiti galima, nes augant vaikams daiktų ant žemės vis mažiau, indus plauna indaplovė, o aš nenaudoju siurblio, nes negaliu atimti malonumo iš savo vyro. Juokas juokais, bet turiu moterišką laimę – vyrą, kuris mėgsta siurbti grindis. Todėl aš to nedarau. Geriau išgeriu kavos. Esu tikra, kad yra svarbesnių dalykų, nei tobula tvarka namuose (kuri, augant vaikams išsilaiko max kelias dienas).

sukneles whos that girl

Aš esu laiminga savo gyvenime. Nes turiu komandą, kuri namų gerove, buitimi ir kasdienybe rūpinasi kartu su manimi. Namai yra bendras, juose gyvenančių reikalas, pradedant išsiurbtais kilimais ir baigiant gėlėmis ant stalo. “

 

2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *