Kas iš tikro yra buitis?

 

Tai yra tarnystė be jokio ačiū. Dažniausiai. Ir tai yra pati tikriausia meilės formą, kurią mes išreiškiame savo artimiesiems. Kelis kartus plauni grindis, kad ji ropodama neprisirytų dulkių. Nuvalai vaikų batus, nes jie tikrai to neprisimins ryte ir išskubės su purvinais. Lauki vėlumo kol išsiskalbs jo marškiniai, o po to juos lyginsi, nes ryte nespėsi visko suruošti. Dieną makaluosies po būrelius ir reikalus su pilna bagažine daiktų ir vakare iš ten kopsi šiukšles. Keiksiesi valydama tualetą ir rinksi nuo grindų nešvarius rūbus. Savaitgalis dažniausiai ne savaitgalis, nes reikės gaminti daugiau maisto, plauti daugiau indų ir skalbti viską kitai savaitei.

Ir žinote, man negėda kam nors apie tai pasisakyti. Man nėra gėda, kad per dieną nuveikiu vat tik tokių darbų krūvą, neįkopiu į jokį Everestą ir neužsiėmu jokiu viešu self-esteem’u. Žinote kodėl? Nes aš juos myliu . Ir tai ne beletristika ar gražios fotografijos nepažįstamiems žmonėms.

Tai tiesiog kasdieniai nematomi darbai, kad viskas šeimoje vyktų daugmaž sklandžiai.

Žinau tą jausmą, kai kiti nemato nieko įdomaus tokioje veikloje ir kai klausia „ką tu šian?“ tu atsakai tą patį per tą patį. Žinau ir tai, kad norisi kažkuom nustebinti ir pagerinti nuomonę apie save. Kai tavo liūdnos ir pavargusios akys ,kažkam kelia gailestį  ( „Vargšė, kaip jai turėtų būt nuobodu ir monotoniška“, „Kaip ji atrodo“) ir jiems atrodo, kad tu švaistai savo laiką.

O iš tikro mums nesmagu ne dėl to, kad daug vargo. Mums nesmau, nes mus lygina. Turime spėti, nesirgti, nestorėti, visaip gerai atrodyti, šypsotis, save nuolatos skatinti jaustis gerai ir realiai neigti, kad tu tiesiog jautiesi taip,kaip tu jautiesi. Nejauku, kai esi savimi? Ką daryti?

O gi nieko. Tas kas nesupranta , nesupras ir paaiškinus. O tas, kas supras neklaus nieko. Man negėda,kad aš čia buitiškoje aplinkoje ir tiesiog juos myliu. Yra taip, kaip yra ir yra gerai. kažkada irdėjau nuostabiausią frazę, jo nei vyrai nei feministės neturi ir neprivalo nuspręsti, ką nori daryti pati moteris. Tik ji pati. Jei tai

 

Categories Buitis

Naminė vaidilutė, kuri dalinasi kasdieniais pagalvojimais, atradimais, patylėjimais, melodijomis ir viskuom, kas jai atrodo kaip stebuklas, nestebuklingoje vietoje.

3 comments on “Kas iš tikro yra buitis?

  1. Ačiū už tokius paprastai teisingus žodžius.

  2. Kokios tikros ir nuoširdžios mintys. Tokių tekstų labai reikia, nes paskendę kitų žmonių nubrėžto idealumo siekime, viduje dažniausiai tik kovojam su savais demonais ir neriamės iš kailio, kai nepavyksta būti viskuo viename. Kartais tiesiog reikia nusiraminti ir mėgautis… net buitimi, kuri, nors piešiama negatyviomis spalvomis, yra didžiulė ir svarbi mūsų gyvenimo dalis.

    Man patiko Karloso Kastanedos mintis: “We either make ourselves miserable, or we make ourselves strong. The amount of work is the same.”

  3. Viktorija, ačiū, kad pasidalinai. Labai artima pasirodė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *