Mamos balansas. Agnė Columbus iš Žvėryno

 

Agnė dievina recycled art ir jos namų sienos bei komodos nukrautos knygomis, stalčiai prigrūsti vaikiškų žaislų ir kreidelių . Ji tiki, kad kiekvienas daiktas turi būti naudojamas ilgai ir laimingai, kad jokiu būdu neišmetamas. Jos namai visada kvepia arbata arba smilkalais. Ji yra trijų mažų berniukų mama ir juos augina viena. Štai jos istorija, kaip ji išlaiko gyvenime balansą.

Kokia yra tipiška tavo kasdienybė su vaikais? Na, keliamės mes nelabai anksti. Nes dirbu, kai vaikai suminga ir sėdžiu iki vėlumos. Taigi keliamės apie 8ryte. Tuomet ruošiu tris savo mažuosius ir vieną suaugusį-save. Jei nespėjam susiruošti į darželį laiku, tada pusryčiaujam. O jei taip, tai tada tik lengvai užkandam ir žygiuojama. Aš būtinai turiu išgerti puodelį juodos arbatos, nes kitaip esu neveiksni ir skraidau kažkur kosmose. Mūsų darželis tik 100žingsnių nuo namų, Žvėryne. Tad stengiuosi neskubėti ir pasimėgauti pasivaikščiojimu. Vaikai auga ir tas atstumas vis greičiau įveikiamas, bet buvo laikai, kai užtrukdavom pusvalandį. Dienos ritmas priklauso ir nuo oro, kai saulėta ir gražu važinėjam po Vingio parką ar Žvėryno gatvėmis. O kai dienos kitokios važiuojam namo ir kuičiamės kasdieniuose reikaluose. Kai vaikų daug, kai kuriems dalykams tiesiog nebeskiri marias laiko ir koncentruojiesi ten ,kur yra reikalingiausia. Kartais būna, visą dieną tvarkau, o būna, kad laikas dingsta mano projektuose, pokalbiuose ir laiškuose. Iš tikro galiu prasmegti rekonstruojant seną baldą ar komunikuojant fb puslapiuose. Bet tai yra mano ir man yra laimė ,kas arčiausiai dūšios.

Koks yra Jūsų laisvalaikis? Laisvalaikio nelabai ir yra. Visas mano laikas, o tuo pačiu ir „laisvas“, yra su vaikais. Nėra tokių dalykų kurių neva su vaikais nedaryčiau, išskyrus techninius dalykus. Visa kita įveikiame puikiausiai. Kartais. Namų remontas, daržo darbai, namų tvarkymas ar maisto ruošimas. Viskas kartu.

Untitled design 2

Būna dienos chaotiškos, būna dienos, kai norisi kuo greičiau sulaukti „labanakt, vaikučiams“. Bet ar keisčiau visą tai į tada, kai visas laikas buvo mano? Niekada.

Aš be galo myliu savo namus, vaikus, savo darbus ir tai kas aplinkui vyksta.

Buvau kitas žmogus, negalėjau to vertinti. Tylos, ramybės, nedrumsčiamos. Vaikai mane pakeitė. Atsisakiau visko kas nesvarbu, ekscentriška. Jie yra mano įkvėpimas ir ko gero atokvėpis. Aš namuose turiu gražiausius, jauniausius ir labiausiai mane mylinčius ir perspektyviausius vyrus. Savo sūnus.

Kokie yra šeimos ritualai? Tai galbūt lietinių kepimas savaitgalį-to stengiuosi prisilaikyti. Traškūs, su sezamu ir dideli. Mes švenčiame visas Lietuviškas šventes. Be pagrindinių, tai Vėlinės-ypač šviesi šventė. Einam degti žvakučių aplankyti visų išėjusių. Dar dvi pagrindinės ir nepraleidžiamos metų šventės- tai Kaziukas ir Verbų sekmadienis-kaip kiekvienais metais perkame verbas. Per užgavienes kepame blynus. Sveikiname artimus, kaimynus ir kitus kasdieną matomus žmones. Tokie mūsų ritualai.

Untitled design 3

O kokie namų ruošos ritualai? (Mano pašnekovė sarkastiškai nusijuokia)

Namų ruoša arba Sizifo tragikomedija. Taip, ji egzistuoja.

Bet stengiuosi apsiprasti su tuo,kad ilgai tvarkos nebus mano namuose, nebent aš tapčiau kiek dėl to pakvaišusia mama. Tvarka namie? Tai nerealu, arba tiesiog visą dieną tuo ir užsiimi. Eini ir renki ir valai ir nieko daugiau. Taigi nusprendžiau susitaikyti-kaip gaunas taip. Vyresnysis jau padeda, vidurinėlis -rakštis, kolkas žinoma. Jaunėlis irgi patvarko, bet savaip. Deda kartais daiktus į vietą. O būna, kad į šiukšliadėžę, i batus ar į kitus kampus. Dabar dirbu trečiu kompiuteriu-du per pastarąjį mėnesį „sugedo“. Taigi tvarka ir daiktai nesvarbu, drabužiai taip pat-žodžiu grįžtam prie svarbiausių-dvasinių vertybių-argi ne puiku?

Ką patartumėte jaunai mamai ar šeimai? Kad vaikai yra vaikai ir jie yra nuostabiausi. Atsipalaiduokite ir išmokite mėgautis , ką jie be pridaro.

Jei jūs pergyvenate dėl to, kad namuose daiktai per daug migruoja, neverta . Nes kai namuose nebebus judesio, jūs pasijusite vieniši.

Tapti bent kiek panašiais į juos. Niekada nemeluoti vaikams-tik reikia geriau pagalvoti kaip pasakyti tiesą. Taip teks jos ieškoti ir savyje. Nebūkit nepalaužiami ir nepažeidžiami, nes kartu su jumis užsiskleis ir jūsų vaikai nuo jūsų. Aš tikiu, kad esam vienas kitam ne be priežasties. Kartais aš save nuvertinu ir svarstau ką tokio galiu jiems duoti, bet tada susizgrimbu. Nes jie duoda daug daugiau, nei aš. Gimsta vaikai ir pradedi mokytis kaip reikia gyventi iš tikro.

3 comments on “Mamos balansas. Agnė Columbus iš Žvėryno

  1. Vasara

    Miela Agne, nuostabus balansas! Visom prasmem: ir gyvenimo pusiausvyros ir buhalterine prasme -kiek atiduodi, tiek ir gauni. Sekmes sheimynai, bukite sveiki ir laimingi! <3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *