Naminė vasara ir statika

Aš nebeturiu mašinos. Su vaikais pakliuvau į avariją ir kiek suprantu, kitos teks laukti iki rudens. Jei pastebėjote, Instagram. Daugiau nei Virtuvė paskyroje nuotraukos nejuda toliau nei kiemo varteliai. Prasideda naminė ir buitinė vasara su stebuklais nestebuklingose vietose. Kokia ji  ir kokią ją planuojų ?

Gyvenimas kieme. Kad vaikai žaistų kieme tereikia kelių dalykų. Netrukdyti žaislų ir daiktų migracijai, o taip pat jiems nemaišyti. Jie savuose reikaluose, aš savuose. Jaunėlis dažniausiai organizuoja purvyną šalia šiltnamio. Maudo visas mašinas ir vykdo gelbėjimo operaciją. Kitas sūnus namelyje piešia arba konstruoja robotus/kosmines mašinas ir pan. Kad ryte užsisuktų toks reikalas, užtenka jų paklausti: „Kokį projektą šiandien planuoji?“ Žodis projektas jiems skamba suaugiškai, tad jie pradeda planuoti.

Knygų klubas. Ar esate patys piešę knygas? Labai simple reikalas. Šią idėją pasiskolinau iš Oliver Jeffers. Užrašų knygutėje pieškite veikėjus ir prie jų pripieškite burbuliukus. Įrašius žodžius, gausis pokalbis. Iš tikro piešinyje gali kalbėti bet kas, net purpurinė marmalionė . Svarbu pats procesas. Patikėkite, jiems patiks kurti istorijas.

Kadangi jie nebeturi jėgų klausytis vakarinių pasakų, knygas traukiu dienos metu. Labiausiai patinka skaityti batute. Su pagalvėmis ir antklode. Kai knygas skaitai neįprastose vietose, jos darosi įdomesnės. Ar ne?

Vaikai virtuvėje. Jie nėra mėgėjai suktis virtuvėje, bet aš turiu tikslą juos supažindinti su paprasčiausiais virtuvės darbais ir malonumais.  Supjaustyti daržoves ir išvirti sriubą. Serviruoti stalą ir suplauti indus. Prieš savaitę visus rytus kepėme blynus: su obuoliais, su cukinija, lietiniai, išpūsti ir pan. Vienas kepė, kitas maišė. Planavome savaitės meniu ir BARBORA pirkinius. Dieną prieš sprendėme ,ką gaminsime ryt ir kas darys ką. Jaunėlio mėgstamiausias užsiėmimas minkyti tešlą ir formuoti duoną arba pyragėlius, vyresnėliui sumuštinius gaminti. O mums, tėvams, maloniausia dalis yra jų ruoštą maistą skanauti ir juos girti.

Kokia bus mano vasara? Jei aš turėsiu kada rašyti, man bus gerai ir be mašinos. Čia – namuose. Man pakaks saulės kiemo pliažui. Užteks kino vakaro lovoj ir kavos ant kelmo kieme. Kadangi šis mėnuo yra skirtas intensyviam rašymui, sekantis bus skirtas turiningesniam skaitymui. Noriu perskaityti H.Hesse „Stiklo kamuoliukų žaidimas“, G. Morkūno „Švęsti kosmose ir tvarte“ ir Edvino Kalėdos trilogiją ir dilogiją. O taip pat planuoju nuspalvinti daug piešinių, paveikslėlių ir fraktalų.

O jūs ar planuojate vasaros laiką ar pasikliaujate last minute?

Categories Mamystė

Naminė vaidilutė, kuri dalinasi kasdieniais pagalvojimais, atradimais, patylėjimais, melodijomis ir viskuom, kas jai atrodo kaip stebuklas, nestebuklingoje vietoje.

0 comments on “Naminė vasara ir statika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *