Namai
comment 1

Kur nuves mūsų vidinis kompasas

ka namelyje gyvena

Skaičiau straipsnį Bernardinai.lt apie tai, kad jau yra užaugusi karta, kuriai tėvai nieko negailėjo: geriausia mokykla, geriausi būreliai, populiariausi daiktai, populiariausias aukštasis mokslas ir pan. Žinote, ką jie dabar veikia? Jie ieško savęs. Nors jie tokie populiariai sėkmingi, jie vis dėl to nenuveikė vieno. Jie nesivadovavo savo vidiniu kompasu. Vaikystėje jie buvo tokie užsiėmę būreliais, kuriuos privalėjo suvaikčioti. Namų darbais, kuriuos ruošė iki vėlumos. Jie neturėjo laiko ir kartas jėgų veikti, ko norėjo

Kad suprasti, kuria linkme jis rodo, kartais tereikia nieko neveikti. Prasidėjo vasara ir mano vaikai labai dažnai ateina su klausymu/teiginiu: „Mama, aš neturiu ką veikt“, O tai reiškia: “ išspręsk mano problemą arba pralinksmink mane“. O tie stebuklingi žodžiai, kurie kartais sukelia mumyse (tėvams) kiek prieštaringus jausmus. Vieni burnoja apie fantazijos stygių ir primena kasdienių darbų sąrašą, kiti eina ir galvoja kuom užimti vaikus, planuoja ir siūlo visokius variantus. O kiti leidžia vaikams panuobodžiauti.

Kartais tikrai sveika vaikams panuobodžiauti, kad jie paklausytų savojo vidinio kompaso ir veiktų pagal intuiciją.

 

Kodėl? Nes kai nėra kas pralinksmina ir sprendžia nuobodulio klausimą, tenka pasikliauti tik savimi. Tada tinka visokios priemonės: sulūžę ir garaže palikti žaislai, išblukę flomasteriai, apklotai tampa mūro sienomis, medžių lapai pinigais . Mes taip pat vaikams leidžiame panuobodžiauti. Jie žinoma šokinėja nuo veiklos, prie veiklos, bet tai gi natūralu. Jie vaikai. Mūsų kieme yra neužbaigtas statyti namelis. Atlaikė pūgas ir vėjus. Skylėtas ir labai apjauktas. Jame galima apipaišyti sienas, rašinėti. Mėtyti žaislus ir šaukti iš visos širdies „aš Lietyvės karys!!! „. Ten suvalgomi visi pietūs ir viskas ,kas prie stalo yra fui kaip neskanu. Kai oras nedžiugina, žinoma jie voliojasi ant grindų kaip musės ir kniaukia ,kad namuose yra žiauriai nuobodu. Bet ir čia suveikia fantazija. Tas vidinis kompasas vyresnėlį veda prie spalvų ir piešinių, o jaunėlis imasi ginkluotės. Jis vis nori kažką nugalėti, pagauti, šaudyti ir įrodyti visiems, kad jis yra pirmas. Mes patys pagal tai orientuojamės, kaip jiems padėti ugdyti savo stipriąsias (mėgstamiausias) savybes.

Artėja labai šiltas ir vasariškas savaitgalis. Turite pilna darbų sąrašą ar tiesiog nieko neveiksite? Aš jums linkiu pagaliau pasikliauti savuoju kompasu, nes jis gali nuvesti jus svajonės link ir pažinti savo stipriąsias savybes.

0
Filed under: Namai

by

Naminė vaidilutė, kuri kepa, verda, skaito, rašo... Sukasi namuose su tekstais, karpo turinį ir įkvepia kitus kurti, nepasiduoti ir mėgautis tuom kas yra dabar.

1 Comment

  1. Agne says

    Tas tiesa. Nors as augau kitoje kartoje, kai tevai vaikams laiko ne tiek ir turejo, uzrasyta i muzikos mokykla uoliai ja lankiau ir sekmingai baigiau. Taip sekmingai, kad per plauka nepasirinkau muzikes karjeros. Vien del to, kad sekesi ir del to, kad sitiek laiko jau suinvestuota. Dabar manyciau, kad buciau pavykusi sauni muzikante: stropi, techniska ir gal net profesionali. Bet ar man grojant sirdis dainuotu – klausimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *