Maisto švaistymas, savaitės MENIU ir apsipirkimas internetu.

Kiek maisto išmetate per dieną ? Pagaminto, bet nesuvalgyto. Sugedusio iš šaldytuvo ir spintelių.  Ar žinojote, kad daugiau kaip 1/3 pasaulyje pagaminto maisto kasmet yra išmetama ? Tiek daug pinigų ir kitų resursų išleidžiame jo auginimui ir gaminimui, kad dalį išmestume į šiukšlių dėžę? Kol nesusimąstai galvos lyg ir neskauda. O iš tikro, daug galėtume sutaupyti, jei pradedi planuoti valgiaraštį.  Tad noriu pasidalinti savo patirtimi, kaip suvaldyti maisto išteklius ir pinigus planuojant šeimos MENIU.

IMG_3264[1]

Visada žinokite ką turite virtuvėje. Kelis kartus per mėnesį darykite virtuvės Inventorizaciją. Iškraukite visus produktus ant stalo ir surūšiuokite. Konservuoti valgiai į vieną stalčių, kruopos ir makaronai į kitą stalčių. Duoną ir daržoves geriausia laikome šaldytuve, nes ilgiau išlieka. Taip pat susitvarkykite šaldytuvą ir akių lygyje laikykite tai, kas greičiausiai turi būti suvartota (vakar pietūs, maisto likučiai ir pan. )

IMG_3437[1]

Kai jau žinote, kokių produktų turite daugiausia, atsiverskite visus valgio tinklaraščius ar knygas ir sudarykite kelių dienų ar savaitės MENIU. Abejojate ar tai pasitvirtina? Na jei Beata vadovaujasi tokiomis apsipirkimo ir planavimo taisyklėmis, tai jau tikrai žinokite, kad šis reikalas neša naudą.  Dėliojuosi ir aš kelių dienų planą. Susirašau ant popieriuko ir pasidedu matomiausioje vietoj (prilipdau prie virtuvės durelių) . Jei jums atgyvenęs šis oldfashioned būdas, panaršykite apps’ų. Mano mėgstamiausias programėlė buvo Pepperplate , bet vis dėl to man trūko Lietuviškumo. Norėjosi matyti visas IKI/RIMI/MAXIMA/NORFA /Assorti akcijas, o taip pat lengvai sukišti visus receptus iš interneto. Bet kol atsiras tas vienintelis startup’as , aš naudosiuosi popieriumi ir pieštuku.

Vieni važiuoja į parduotuvę, kiti ten siunčia savo sutuoktinį. O dar kiti perka maistą internetu. Nepasitikite? O bereikalo, nes tai yra labai geras būdas taupiai ir atidžiai apsipirkti, nenukrypstant nuo sąrašo. Visada apžvelgiu akcijas ir pasiūlymus, tad pakankamai lengvai įtelpame į 60EUR savaitinį biudžetą. Išvengiu transporto išlaidų ir už tokią sumą nemokamai jas pristato ne tik 20val vakaro, bet ir 6dienį ryte prieš pusryčius. Prekės pilnai aprašytos ir pažymėtos tos, kurie neturi nereikalingu maisto priedų  ( E ). Lengva suformuoti kasdienių prekių krepšelį ir jį užsisakyti savaitės bėgyje. O taip pat galiu nusiųsti maisto tam, kas jo stokoja.

IMG_3431

Mūsų maisto sąrašas mostly yra vaisinis ir daržovinis, su kruopomis iš šokoladais. Tokį kiekį maisto mes lengvai suvartosime per savaitę ir paskutinėmis dienomis aš gaminsiu iš to, kas bus likę ir neisime į parduotuvę dėl kelių produktų.  Tokiems planams reikia laiko ir atskirų minčių, bet stengtis verta. Jūs be abejo galvojate, ką dedate į burną. Galvojate apie sudėtį ir ekologiją. Gal jau pats laikas susimąstyti ir apie tai, kas lieka po mūsų. Nešvaistykime ne tik laiko ir pinigų, bet ir maisto.

IMG_3435

 

2 comments on “Maisto švaistymas, savaitės MENIU ir apsipirkimas internetu.

  1. Pingback: Pradėti kovoti su rinkele | urtentic

  2. Pingback: Pradėti kovoti su rinkele – Urtentic

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *