Koks daržas pats smagiausias

tinginio sodas

Man smagiausias yra Tinginio Sodas. Pasodinau augalėlį ir leidžiu jam augti. Tai yra taupus ir ekologiškas būdas aprūpinti šeimą skaniomis daržovėmis, žalėsiais ir uogomis. Jis neužima daug laiko ir nesuteikia daug vargo. Pagrindiniai principai tokio daržo visai paprasti :

1.Pasirūpink tikrai gera dirva. Tokioje dirvoje net ir pamirštas agurkas ar cukinija visiškai nesupyks, kad niekas jo nekušina. Aš tręšiu pernykščiu kompostu ir pelenais. Tinka dar sugrėbti lapai ir nupjauta žolė. Mano anyta pavasarį dar pagerina dirva su amonio salietra. Bet man kol kas padėdavo visa kas pūva ir iš labai senų laikų

2.Darykite plačias lysvės ir duokite augalams laisvės augti. Sėkite taip pat plačiai, be jokių griovelių ar skylučių. Vienoj saujoj pamenu sėjau ir ridikus ir salotas. Ir krapus su kmynais. Toje pačioje lysvėje yra augęs ir agurkas su cukinija. Nesipyko.

3.Nebūtina laistyti kas vakarą ar antrą. Augalai iš tikro pasiima jiems reikalingą kiekį drėgmės ir puikiai išlieką nelaistomi net savaitę ir daugiau. Neišpuikęs augalas šaknimis sieks drėgmės tol kol jos gaus. Patikėkite manimi!

4. Tai nėra gražiausios lysvės konkursas, tad atsipūskite ir džiaukitės rezultatais. Aš savo daržo ir šiltnamio beveik neraviu. Dažniausiai su kauptuku visą teritorija apeina mano anyta, kuri vis stebisi, kaip pas mane viskas žydi ir auga. O esu tokia tinginė (iš tikro aš neturiu laiko. Kitaip mano namuose būtų išpiltas paskutinis buteliukas šampūno arba nuspalvinta dar viena slapta siena).Tikslas gi pasimaitinti. O ne pasigrožėti.

IMG_20130824_095834

Mano Pirmas daržas buvo toks griozdiškas. Vyrą priverčiau sukalti lysvę beveik 70cm aukščio. Kiek jis burbėjo. Bet burbėjo dar labiau, kai aš persigalvojau po poros metų ir paprašiau visą tai išardyti. Nes sumąsčiau kitaip. Kito kiekvienais metais. Šiais metais užsimojau dar prie viso įprasto užauginti mega moliūgus ir žemuoges.

O kokias daržoves augini tu? Neturi kur susikasti lysvių? Puikiai tinka balkonas ir dideli vazonai. Tereikia geros žemės ir meilės augalams. Dar galite pasisodinti balkone agurkus ir cukinijas. O gal iš tikro pats laikas pradėti eksperimentuoti ir pamatyti, kas pas tave geriausiai auga?

IMG_20130824_095912

3 comments on “Koks daržas pats smagiausias

  1. Super idėjos!

  2. Ir aš taip pat daržininkauju 🙂 raviu max 3 kartus per metus, pavasary, vasaros vidury ir dar rudenį (gal). leidžiu daliai daržovių subrandinti sėklas ir išsisėti pačioms. Ypač šiltanyme yra gerai palikti pvz. kelis špinatus, rukola, salotas, kai jos išbarsto sėklas savarankiškai, nauji augalai sudygsta greičiau. Jau vasarį šiais metais valgėm savo špinatus, nors nei sėjau, nei ravėjau, patys išdygo 🙂
    Labiausiai „myliu“ daržą vasaros vidurį, kai viskas suaugę, susipynę, krapai dangų siekia. Tai yra mano džiunglės 🙂

  3. Pamatytų mano mama… 🙂 Aš jau kelinti metai bandau tėvus įkalbėt rudenį viską palikt darže, pavasarį sukastume ir būtų OP! Bet jie tokie pedantai, kad kol kas įkelbėjau tik pusiau 🙂
    Aš galvoju, kad labai norėčiau tokio daržo, bet praėjus tokią armiją, nežinau ar sugebėčiau 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *