Juokingi santuokos mitai ir lūkesčiai

Diskusijos su fejerverkais? Nekenčiate asmens, kuriam prisiekėte amžiną meilę? Nebeturite kantrybės klausytis jos pliurpalų? Jumis ji nebesižavi ir nuolatos priekaištauja? Gailitės, nes pasirodo vedėte ožką? Norite, kad jus suprastų ir vertintų? Mes, moterys, norime kad pakylėtų iki dangaus be jokių užuominų, o jis amžinai nori tik to. Dažna santuokoje jaučiasi nemylima, o vyras neįvertintas ir atstumtas.

 

„It  our differences that  attract us together and then they drive us crazy“- Mark Gungor . Ir tai yra tokia tiesa, kad besiklausant šio video imi verkti per juokus.

Šis veikėjas yra pastorius, kuris parašė knygą „Per juokus į geresnę santuoką“ apie tai, kodėl ožka su ožiu amžinai barasi ir apie tai, kaip juos sutaikyti. Linksma knyga (man padėjo), kurioje daug tiesos ir daug praktinių patarimų. Ir kaip supratote iš jo paskaitų, ten kur nebepakeliama gelbsti juokas.

Ir vis dėl to, kodėl mes po vedybų dažnai nusiviliame vienas kitu? Viena iš priežasčių, anot autoriaus , yra mūsų perdėti lūkesčiai vienas kitam. Mes tiek daug tikimės ir visiškai nesusimąstome, kad santuoka vis dėl to yra daugiau nei drugeliai mintyse. Santykių pradžioje yra tiek daug žavesio ir tiek mažai realybės, kad rodos nieko daugiau ir nereik. Santuokos kasdienybė yra kitokia. Yra bendra paskola, kuri atima iš tavęs keliones, naujus batus, naujus ratus. Reikia mokėti solidžias sumas už vaiko darželį ar mokyklą. Yra visagalis ir griaunantis  buitizmas, kuris yra tiesiog neišvengiamas . Tu esi nuogas prieš savo sutuoktinį. Tu turi ydų ir esi totaliai po didinamuoju stiklu, visas toks paprastas, nestebuklingas ir gal visai neįdomus. Prasideda etapas, kai reikia pamilti tikrąjį savo parnerį, o ne svajonių princą ar princesę.

Mano antroji pusė ateis ir padarys mane laimingu.

 

Šiame teiginyje yra 2 MITAI. Pirmas, nėra jokios antros pusės/giminingos sielos. Šis MITAS atėjo iš antikos laikų, kuris pasakoja istoriją apie supykusius Dievus, kurie mus perskyrė pusiau. Nuo tada mes esame nelaimingi, incomplete ir nuolatos ieškome savo antrosios pusės. Na labai romantiškas mitas, ar ne? Ir kas kartą, kai nesiseka sugyventi su savo sutuoktiniu ar sugyventiniu, mus kankina „prigimtis“ išeiti ir ieškoti to vienintelio. O žinote, kaip yra iš tikro ? Dievas nekuria kiekvienam po asmenį, kad kitas taptu laimingu (na nebent Ieva iš Adomo šonkaulio). Dievas davė žmogui laisvą valią iš meilės, kad patys pasirinktume ką mylėti, kam atsiduoti ir su kuom kantriai santuokoje dirbti.

Kitas MITAS. Žmogus yra pats atsakingas už savo laimę ir yra egoistiška kitą apkrauti tuo, su kuom pats nesusitvarkai. Kad jaustumeisi laimingas šeimoje, reikia labai daug dirbti. Dirbti su savimi. Nes nebesigauna savaime. Savaime atleisti. Savaime patarnauti. Patylėti. Atsiprašyti.

Santuoka yra žiūrėjimas į veidrodį ir tai nėra gėrėjimasis savimi. Negali reikalauti iš partnerio to, ko pats nemoki ar negali duoti. Nereikalauk ištikimybės, flirtuodamas už santuokos ribų. Nekritikuok, jei nenori pats to išgirsti. Nenori smurto? Nustokite rėkti, užgaulioti, tyčiotis ir vertinti. Norite švelnumo? Nebebumbėkite. Norit kavos į lovą? Paprašykite. Norite meilės? Rodykite ją vienas kitam ir nesigėdykite. Nes meilė gimdo meilę.

3 comments on “Juokingi santuokos mitai ir lūkesčiai

 1. Ačiū, Viktorija. Kažkas, ką šią akimirką reikėjo išgirsti labiausiai 🙂

 2. Grįžo Viktorija su savo Viktoriškais gerais straipsniais 🙂 Paskutiniai keletas – super faina vėl skaityt 🙂

  • Viktorija Povilienė

   Laura, koks nuostabus komentaras :))))))
   Ir tie mano straipsniai labiau kaip pokalbiai.
   Smagu, kad skaitot ir kad randat kažką sau :))))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *