AŠ PYKSTU IR NORIU SUDAUŽYTI VISĄ PASAULĮ !!! Kaip suvaldyti emocijas namuose?

IMG_0140

Kaip tvarkytis su pykčiu,kai namuose barasi visi ? Barasi vaikai, bara juos tėvai. O kai nesutaria, kaip barti, barasi tarpusavyje. Gaunasi nuostabus ping pong’as. Jei tėvai nemoka tvarkytis su pykčiu, nemokės ir vaikai. Jei kels balsą tėvai, tą patį darys ir vaikai. O iš tikro tas pakeltas balsas vaikui reiškia tik vieną – manęs niekas nemyli, kyla pyktis ir aš dabar sudaužysiu visą pasaulį.

Vaikai mėgsta kopijuoti. Kopijuoja žodyną, kopijuoja jausmus, kopijuoja mintis. Taip vaikas mokosi gyventi. Tad vaikas kopijuoja ir tai, kaip aplinkiniai tvardo savo emocijas. Manęs asmeniškai niekas tokių dalykų nemokė, nes niekas taip iš kantrybės nevesdavo, kad sukeltų tokią jūra jausmų. Teko užsiimti self study ir observation.  Knygos, straipsniai, webinarai ir viskas, kas mokė išlaikyti ramybę.

Kartą perskaičiau, kad labiausiai pyksta tas, kuris jaučiasi nelaimingas. Mano laimės jausmui trukdė nuolatinis nerimas. Kai jis tūno jau per ilgai, viskas aplinkui darosi nevietoje, nepatogu. Erzina.

Nerimaudavau dėl nepakankamo pinigų kiekio. Nerimaudavau dėl santykių su juo. Nerimaudavau dėl išvaizdos. Nerimaudavau, kad mano vaikai nelaimingi ir nelaimingi mano visi namai. Rodos nuolatos nepakankamai.

Tad kaip nustot nerimaut? Paprasta. Jei negali kažko pakeisti arba jei tai nuo tavęs nepriklauso, simply let it go.  O jei priklauso, tada do it. Pasidarykite to do list’ą  ir veikite. Patikėkite, koks nuostabus jausmas, kai išbrauki jau nuveiktus darbus! Get the BIG picture. Kai jaučiate įtampą labai svarbu žvilgtert į trigdį iš aukščiau ir pamatyti tai kontekste. Dažniausiai problemos nublanksta.

Ir jei vis dėl to iš ausų rūksta dūmai ir stipriai suspausti kumščiai, išeik iš pokalbio ir iš patalpos. Reikia žinoti, kad pykčio metu nebus priimtas joks geras sprendimas. Dažniausiai pripasakojama per daug ir neskaniai. Po tokių barnių nesinori dirbti, bendrauti, kurti. Visada gerai veikia grynas oras ir pasivaikščiojimas. Kai mano vaikai lipa sienomis, dūksta ir man tiesiog per daug decibelų, aš išeinu į kiemą atsigerti arbatos. Vietoj to, kad aprėkt ir įžeist, įkvėpk. Giliai ir daug kartų. Svarbiausia savęs nebarti kai nepavyksta, atsiprašyt ir stengtis toliau.

Pyktis sukelia pykti, o meilė – meilę. Tad reikia būt stipriam,kad į pykti atsakyti meile. Jei jus bara, tiesiog atsakykite : „Ir aš tave myliu“.

 

 

0 comments on “AŠ PYKSTU IR NORIU SUDAUŽYTI VISĄ PASAULĮ !!! Kaip suvaldyti emocijas namuose?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *